poker time to play

Poker zasady gry dla początkujących

Dlaczego warto zdecydować się na naukę pokera i jaki rodzaj gry wybrać?

 

Jeśli nauczysz się jednej gry w karty, powinieneś uczynić to Texas No-Limit Hold’em Poker. Jest to jedna z najprostszych gier

5 card poker

pokerowych, ale najtrudniejsza do opanowania. Jest to najpopularniejszy wariant pokera na świecie i grają go zarówno

 

początkujący jak i profesjonaliści, którzy od dziesięcioleci zajmują się grą. No-Limit Hold’em rozgrywają gwiazdy, robotnicy i miliarderzy. Unikalna mieszanka strategii, psychologii, losowej szansy i dodawania liczb jest praktycznie niezrównana przez jakąkolwiek popularną grę. Przyszedłeś we właściwe miejsce i zamierzamy przygotować cię do ostatecznego przewodnika po grze.

 

 

Jakie są ogólne zasady gry w pokera?

 

Większość form pokera może być rozegranych przez zakłady Limit, Pot Limit i No Limit. W grze typu Limit, kwota, jaką możesz postawić w dowolnym momencie, jest określona z wyprzedzeniem, a stawka nie może być większa lub mniejsza od tej kwoty. Zakład zostaje podwojony, gdy dochodzi do określonej rundy licytacji. Na przykład w grze Texas Hold Em Limit o wartości 1 USD / 2 USD kwota, którą można postawić, gdy karty są po raz pierwszy widoczne to 1 USD. Kwota, którą można postawić po zobaczeniu kolejnych trzech kart („flop”) to również 1 USD. Ale kwota, jaką możesz postawić postawić po czwartej karcie („zwrócenie”) wynosi 2 USD, a kwota, jaką możesz postawić postawić po piątej karcie („river”) jest również 2 USD. W grze typu Pot Limit twoja kwota może wynosić tyle, ile jest już w puli, a więc w miarę powiększania puli kwota, którą możesz postawić powiększa się. Na przykład, jeśli w puli jest 1 USD, możesz postawić maksymalnie 1 USD, jeśli 20 USD w puli można postawić maksymalnie do 20 USD i tak dalej. W grze No Limit możesz postawić tyle żetonów ile masz w każdej chwili. Zasady te działają na różne rodzaje pokera.

 

Jak sie gra w pokera Texas Hold’em?

 

Jeden gracz jest dealerem, a dwoje graczy do lewej strony dealera stawią zakłady o ustalonej wysokości, zwanej „small blind” i „big blind”[. Każdy z graczy otrzymuje dwie karty zwrócone twarzą w dół i wykonuje się runda licytacji. W środku stołu rozdawane są trzy karty , a wszyscy gracze mogą korzystać z tych trzech „wspólnotowych” kart z ich kartami, aby uzyskać najlepszą kombinację 5 kart. Zakłady są kontynuowane, a dwie kolejne karty wspólnotowe są rozdawane z rundą licytacji po każdej z nich. Ostatni gracz w grze lub gracz z najlepszą piątą kartą wygrywa pulę. Gracze mogą używać zarówno jednego, jak i żadnego ze wspólnych, aby zebrać finałową kombinację.

 

 Jak ważne jest blefowanie dla nowych graczy pokera?

 

Bluffing jest integralną częścią pokera, ale dla początkującego gracza nie jest to obowiązkowe, jeśli nie poczujesz się szczególnie pewny siebie. Dlaczego? Cóż, nowi gracze nadal uczą się względnej siły karti, co oznacza, że nawet nie wiedzą, jakie karty mają. Istnieje wiele innych strategii, z którymi można pracować, zanim podejdzie się do blefowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *